חפשו באתר
קטגוריהselect
תת קטגוריהselect
אזורselect
התקנון
שם:
קטגוריהselect
תת קטגוריהselect
טלפון:
קורות חיים
בחר ...
דוא"ל:
...Loading...

דרור שטרום - המכון הישראלי לתכנון כלכלי

 מהו תפקידו של המכון הישראלי לתכנון כלכלי דרור שטרום?

המכון הישראלי לתכנון כלכלי, הינה בעצם עמותה ללא כוונת רווח {מלכ"ר} שהוקמה ב-2006 ע"י יזם ההיי טק, מר יוסי הולנדר. את העמותה מנהל היום הממונה לשעבר על הרשות להגבלים עסקיים ד"ר דרור שטרום. מטרתו של המכון זה לפעול באופן שיטתי לאיתור החסמים לצמיחה כלכלית הקשורים גם בנושא תחרותיות, גלובליזציה מימון מיזמים וחסמים בירוקרטיים. את המטרות הללו, משיג המכון הישראלי לתכנון כלכלי, באמצעות ביצוע מחקרים שונים של הבעיות המכשלות את הכלכלה ומונעות צמיחה וחופש עסקי. עד היום הציע המכון פתרונות כלכליים לבעיית העוני וביצע מחקר בנוגע לחופש המידע. 

תפקידו של המכון הישראלי לתכנון כלכלי בתחום תחליפי הנפט  לפיתרון מחלה הולנדית

המכון הישראלי לתכנון כלכלי, עוסק בנושאים כלכלים שונים והמטרה היא לפתח מדינה חופשית יותר. אחד הנושאים העיקריים בו עוסק המכון הישראלי זה נושא הנפט. כמו בכל העולם, גם ישראל תלויה בנפט, המחיר של הנפט היום הוא גבוה במיוחד וישראל משלמת עבורו כסף רב. ההוצאה של ישראל על הנפט   עומדת היום על שמונה מיליארד דולר בשנה!    במכון הישראלי לתכנון כלכלי, רואים ומנתחים את כל הבעיות והתרחישים שעלולים לקרות בעת משבר הנפט. במכון חשבו על פיתוח המכונית החשמלית בארץ,  או לעבור למנגנון של גז טבעי במכוניות ובשאר כלי הרכב. אנשים בכלל , אינם אוהבים שינויים, אבל מחיר הנפט הגבוה שגרם למשבר כלכלי בעולם, כבר דוחף הרבה מאוד אנשים לבצע שינוי מהיר יותר. לדעת המכון הישראלי לתכנון כלכלי, ישראל היא זו שצריכה להוביל את המהלך והשינוי היות ולנו יש אינטרס אסטרטגי להוריד את כוח הנפט.

גז טבעי הינו פתרון יעיל ביותר לפתרון משבר הנפט 

כשבמכון הישראלי לתכנון כלכלי, חושבים כיצד לפתור את בעיית הנפט, הם לא חושבים רק על שימוש ברכב חשמלי, הגז הטבעי יהיה אחד הגורמים העיקריים לפתרון זה. יש להפנות כמה שיותר גז טבעי שישמש את התחבורה כך שלא ניקלע למצב שחסר נפט ואין לנו תחליף אחר. אם מדינות העולם היו עושות יד אחת, ומחליטות כי הן מעוניינות לרדת מהנפט, הדבר יכול להתבצע תוך כמה שנים,  הכול כבר בנמצא, הטכנולוגיות השונות הכול כבר בנמצא, אם רוב המדינות היו מעוניינות בכך, זה יכול היה להתבצע תוך חמש שנים בלבד!.
 


 
 
 


 
חוות דעת גולשים
הזנ/י את שמך
דרג/י מ1 עד 5
הזנ/י את תגובתך

...Loading...
שלח אלינו קורות חיים ואנו נתאים עבורך את המשרה!
שם:
טלפון:
קטגוריהselect
תת קטגוריהselect
אזורselect
בחר ...
התקנון
...Loading...